Honda Civic km Göstergesi Nerede?

Honda Civic, araç konforu ve şehir içerisinde gösterdiği performansla bilinen bir modeldir. Modelin harika bir tasarıma sahip olması ülkemizde de kullanımını oldukça fazla artırmıştır. Modeli yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı durumlarda aracın KM Göstergesinin nerede olduğunu bilemeyebiliyorlar. Bu yüzden bugünkü yazımızda Honda Civic KM Göstergesi Nerede sorusunu net olarak yanıtlayacağız.

KM Göstergesi, aracın ilk kullanılmaya başlandığı andan itibaren yol aldığı mesafeyi ölçmektedir. Özellikle sıfır olan arabalarda bu sistem büyük ilgiyle takip edilir. Genel olarak dijital bir şekilde bulunan bu sistem eski model arabalarda mekanik biçimde kullanılıyor. Civic modellerde direksiyonun sol tarafında bulunan yerdeki düğmeler aracılığıyla ‘’Araç Sistem Düğmesi’’ kısmına giriş yapıyoruz. Burada bulunan seçeneklerden ‘’İ’’ yazan düğmeye gelerek Honda Civic KM Göstergesini görebilirsiniz.

Araç KM gösterge sistemi Honda Civic modellerinde oldukça farklı konumlandırılmıştır. Bahsettiğimiz bölgeden kolaylıkla aracınızın totalde kaç km olduğunu görebilir, öğrenebilirsiniz. Lakin hiçbir şekilde bulamıyor ve zorlanıyorsanız aracınızın kullanım kılavuzundan yardım alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön