Honda Fizy Şase Numarası Nerede?

Honda Fizy scooter modelinde ülkemizde çokça tüketilen bir motosiklettir. Fiyat bandında oldukça ucuz olan bu modeller kullanım olarak da fazlasıyla hafiftir. Fizy, yakıt tüketiminin düşük olması nedeniyle farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir. Özellikle kuryelik için tercih edilmesi piyasada yok satmasına neden olmuştur. Sürüş olarak ise şehir içerisinde çokça pratik olduğu için oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Honda Fizy modelinde şase numarası genellikle direksiyon boynunda yer almaktadır. Bunun yanında ikinci olarak ön camın sol altında veya plaka etiketinin üzerinde bulunabilir. Buradaki bölgeden rahatlıkla şase numarasını bulabilirsiniz. Eğer ki bahsettiğimiz bölgede 17 haneli numara bulunmuyorsa direkt olarak motosiklet kullanım kılavuzunu kullanınız.

Honda Fizy motosikletlerinde şase numarası büyük bir öneme sahiptir. Motosiklet için önemli olan bazı durumlarda bu numarayı kullanarak karşı tarafın istediği bütün bilgileri kendilerine sunabilmeniz mümkündür. Özellikle bu numarayla birlikte kaza ve hırsızlık tarzındaki olayları önleyebilir, boyasından hangi ülkede üretim yapıldığına dair bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön