Honda HRV AUX Girişi Nerede?

Honda HRV modeli Honda’nın 1998 senesinde üretime başladığı ve eşsiz tasarıma sahip olan arabalarından bir tanesidir. Arabanın üretimiyle birlikte SUV modeller daha fazla ortaya çıkarak tercih edilmeye başlanmıştır. 1.6 motora sahip olan HRV, bütün ülkelerde kullanılarak sürücülerin şehir içi ve dışında çokça kullandığı araçlardan olmuştur.

Honda HRV model aracınızda AUX girişinin olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız öncelikle teyp bölümündeki sağ üst köşeyi kontrol etmeniz gerekmektedir. Burada ‘’AUX’’ şeklinde bir ibare yer alıyorsa giriş kablosunu takabilirsiniz. Honda HRV modellerde AUX girişi genel olarak teybin arkasında bulunmaktadır. Teybi çıkardığınız taktir de arka kısımdaki bölümden giriş yerlerini bularak kabloyu takabilirsiniz. Eğer ki bahsettiğimiz noktada giriş yeri bulunmuyorsa aracınızın kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

AUX, Türkçe’de yardımcı ve destek anlamına gelen bir kelimenin kökünden türemiştir. AUX girişi aracında müzik ve çeşitli ses kayıtları dinlemek isteyen bütün sürücüler için önemli bir yapıdır. Yapının kullanım amacı farklılık gösterse de bütün araçlarda tek bir kabloyla takılır ve kullanılır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön