Honda Yağ Çubuğu Seviyesi Nerede Olmalı?

Honda araçlar son zamanlarda oldukça fazla tercih edilerek kullanılmaktadır. Popülerliğinin sağlanmasında aracın düzenekleri de büyük öneme sahiptir. Özellikle bu düzeneklerden bir tanesi olan yağ çubuğu, aracın motor yağı seviyesini kontrol etmeye çalışan bir metal çubuktur. Belirli bir yere kadar seviyenin nerede olduğunu gösteren çubuk, kesinlikle kullanılmalı ve düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Honda model araçlara yağ çubuğu seviyesi en üst çizgide veya bu çizgiye doğru olmalıdır. Eğer ki ortada bulunuyorsa bu da olumsuz bir durum değildir. Alt kısımlarda yer almaktaysa takviye yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ölçüm yaparken öncelikle çubuğu silmeniz gerekmektedir. Hemen ardından yerine oturtup birkaç dakika kadar beklemelisiniz. Sonrasında ise kalan iz bölgesinden hangi seviyede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bütün araçlarda oldukça önemli olan yağ seviyesi, arabanın kullanımında da fazlasıyla önemlidir. Özellikle bazı sürücüler bu noktayı atlayarak unutabiliyorlar. O yüzden eksikliğini anlayamadığınız durumlarda araç gösterge panelinden gerekli kontrolleri yaparak hareket edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön