Kasko Dikiz Aynasını Karşılar mı?

Dikiz aynası, yaşadığımız çağ gereği bütün otomobillerde olması gereken ve kullanılması zorunlu bir gereçtir. İşlev olarak büyük önem taşıyan bu yapı, küçük büyük fark etmeksizin bütün arabalarda kullanılarak aracın arka tarafının görülmesini sağlar. Rahat bir araba kullanımı için sağ ve sol bölgelerinize hâkim olmak önemli olduğundan dikiz aynası sayesinde bütün bu özellikleri yerine getirebiliyoruz. Aktif şekilde araç kullananlar dikiz aynasında sıklıkla sorunlar yaşayabilmektedir. Özellikle bu noktada bazen dikiz aynaları hasarlar görebiliyor ve kırılabiliyor. Kasko tarafından karşılanma konusu sürücülerde soru işaretleri yaratabildiği için bu konumuzda ‘’Kasko Dikiz Aynasını Karşılar mı?’’ sorusuna detaylı yanıtlar vereceğiz.

Kaskonun dikiz aynasını karşılayıp karşılamama konusu sözleşmeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Anlaşma yaptığınız kasko şirketiyle sözleşme içerisinde dikiz aynasından ve oluşabilecek hasarların karşılanacağından söz edilmekteyse hasarlar ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekilen konulardan bir tanesi ise kaskonun bozulmadan sorunuzu çözmesidir. Özellikle bu nokta bazen atlanılarak sürücülerde tedirginlik yaratabiliyor. O nedenle hiçbir problem olmadan dikiz aynasını kasko tarafından karşılayabilirsiniz.

Dikiz aynasının hasar görmesinden sonra detaylı olarak kasko tarafından garanti sunulması pek çok sürücüye eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Kasko dikiz aynasını karşıladıktan sonra ise hiçbir şekilde hasarsızlık indirimi bozulmaz. Böylelikle gelecek senenin indirim avantajını da kaçırmayarak dilediğiniz gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Dikiz Aynası Kırıldıktan Sonra Kasko Süreci Nasıldır?

Sürücülerin en çok merak ettikleri konulardan olan kasko süreçleri, oldukça farklı ve detaylı olarak ilerlemektedir. Genel olarak yaşanılan problemlerden bir tanesi de dikiz aynasıdır ve çözümlenmesi bazen karışık olabilmektedir. Dikiz aynanız seyir halinde giderken kırıldıysa, hasara uğradıysa kolaylıkla kasko tarafından karşılayabilirsiniz. Özellikle bazı kasko şirketleri mini onarım seçenekleri arasında dikiz aynasını koyarak kolay ve hızlı biçimde değişiminizi yapmaya çalışmaktadır. Üstelik kaskonuzda bu nedenden dolayı asla bozulmayarak kullanıma devam etmeniz sağlanır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön