Kasko Yedek Anahtarı Karşılar mı?

Son zamanlarda her araç için büyük önem taşıyan kasko hizmetleri, güvencenizi sağlayan ve size büyük olanaklar sağlayan sözleşmelerden bir tanesidir. Aracınız için yaşayacağınız büyük veya küçüklü bütün problemlerde kasko tarafından destekler alarak işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz mümkündür. Bu tarafta sürücüler bazı konuları oldukça sağlama alsa da bazı konularda işler soru işaretiyle kalabiliyor. Özellikle bu soru işaretlerinden bir tanesi olan ‘’Kasko Yedek Anahtarı Karşılar mı?’’ fazlasıyla sorulan sorulardan bir tanesidir. O yüzden bu soruya yazımızda detaylı olarak değineceğiz.

Kaskonun yedek anahtarı karşılayıp karşılamayacağı sorusu aslında tek bir ifadeyle açıklanabilmektedir. Sözleşme yaptığınız araç kasko şirketiyle yapılan teminatların arasında ‘’Araba Anahtarının Kaybolması, Çalınması’’ ifadesi yer alıyorsa anahtarınız kasko tarafından karşılanmaktadır. Eğer ki belirttiğimiz kavramdan daha farklı, değişik bir ifade de bulunmaktaysa direkt olarak kasko şirketinizle iletişime geçebilir ve yedek anahtarı karşılatabilirsiniz. Özellikle bu noktada yapılan Anahtar Kaybı Teminatı, sürücüler için pek dikkat çekmese de atlanılmaması gereken durumlardan bir tanesidir. O yüzden alt kısımda bulunan başlığımızı okuyarak pratik bilgiler edinebilir ve hangi durumlarda geçerli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Anahtar Kaybı Teminatı Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Kaskolu araçlarda anahtar kaybı teminatı, ek teminatın alınması durumunda kullanılabilmektedir. Aracınızın anahtarının kaybolması, çalınması veya daha da farklı durumlar yaşanmasında yaşanılan hasarı kasko şirketi kendisi karşılar. Özellikle aracı devamlı olarak kullanan kişiler için önemli olan bu durum, kasko poliçesi yapılırken atlanılmaması gerekmektedir.

Anahtar Kaybı Teminatı, önemli olduğu kadar yalnızca belirli olaylarda geçerli olmaktadır. Eğer ki belirttiğimiz durumlardan birisini yaşadıysanız kasko şirketinize başvurarak teminattan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

  • Anahtarı zorbalık veya gasp yoluyla çalınması durumu
  • Şiddet kullanılarak araç anahtarının alınması durumu
  • Anahtarların zorla girilen bir mekanda kaybolması durumu

Bahsettiğimiz bütün durumlar, Anahtar Kaybı Teminatı içerisinde yer almaktadır. Farklı ve kanıtlayabileceğiniz bir durum ortada yoksa kasko şirketlerinin bu durumları kabul etmediğini unutmayınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön