LPG Fakir Karışım Belirtileri

LPG’li araçlar hayatımıza giriş yaptığından bu yana farklı sorun ve problemlerle karşılaşabiliyoruz. Günlük hayatta çokça rastlanılan sorunlardan bir tanesi olan ‘’LPG Fakir Karışım’’ arızası sürücüleri çokça tedirgin edebiliyor. Bu sorunun yaşanılma nedenlerine değinmeden önce ne olduğundan ve neden yaşanıldığından söz edelim. LPG Fakir Karışım, araç motorlarında yüksek düzeyde verim alınması için hava ve yakıt karışımının normal düzeyde olması gerekmektedir. Eğer ki bu düzey kendi dengesinden saparsa fakir ve zengin karışım ortaya çıkar. Fakir karışım burada düşük yakıt miktarı içerir ve sorunlara yol açabilmektedir.

LPG Fakir Karışım oldukça kolay anlaşılmayan ve sürüş açısından tehlike yaratabilecek problemlerden bir tanesidir. Sorunun yaşanılma nedenlerinin en başında yanma odasına az yakıt gelmesidir. Bunun devamında ise farklı sebepler baş gösterir. Bu sebepleri ise alt kısımda kalan maddelerden okuyabilirsiniz.

 • Aracın normal düzeyinde çalışmayarak performans düşüklüğü yaşaması
 • Arıza lambasının devamlı yanması
 • Devamlı yaşanan stop sorunu
 • Araca gaz vermek ilk başlarda hiç belli etmez
 • Yakıt elemanlarında bulunan sorunlar

Bütün bu bahsettiğimiz maddeler LPG Fakir Karışım Belirtilerinde ilk sırada gelmektedir. Arızanın yaşanma durumlarını aracınıza göre sıraladıktan sonra probleme anlık çözümler üretmenizi tavsiye etmiyoruz. Anlık olarak yapılan her çözüm, ileri de tekrardan sorun yaratarak aracın sağlığını fazlasıyla etkileyebilir.

Fakir Karışım Arızası Çözümü

Fakir Karışım Arızası sürücülerin sıklıkla karşılaştığı ve genel olarak ne yapacaklarını bilmedikleri arızalardan bir tanesidir. Sorunla karşı karşıya kaldıktan sonra aracı kullanıyorsanız öncelikle sakın kalmalı ve aracı müsait bir alana çekmelisiniz. Ardından çözüme ulaşabilmeniz için kendi bilginiz dahilinde aracın yakıt enjeksiyon sistemini kontrol etmenizi öneriyoruz. Burada yaşanılan bir sorun görüyorsanız direkt olarak teknik servise ulaşmanızı, uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Eğer ki sorun yoksa aracın gösterge panelinde çıkan arıza koduna bakarak daha detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.

Arızanın çözümü için yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de oksijen sensör değişimidir. Bu alanda problemler varsa ve tamir edilemeyeceği gözüküyorsa direkt değişim sağlayarak Fakir Karışım Arızasını çözebilirsiniz. Bahsettiğimiz arıza özellikle önemli ve anlaması zor bir durum olduğu için nasıl hareket edeceğinizi bilmiyorsanız uzman kişilere danışmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle sorundan da kolaylıkla kurtulabilir, hızlı şekilde aracınızı sorundan kurtarabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz boş!Mağazaya dön