Mercedes Radar Sensörü Kirli Uyarısı Nedir?

Mercedes araçlarda sıklıkla karşılaşılan ve sürücülerin çoğunun ne işe yaradığını bilmediği bazı işlevler yer almaktadır. Bu işlevlerden bir tanesi olan radar sensörü, araç içerisinde en önemli yapılardan bir tanesidir. Aracınızda büyük bir önem kaplayan bu yapı, seyir halinde giderken aynı veya farklı yönden giden araçları tespit etmeyi sağlar. Sınırlı görüş alanına giriş yapıldığında veya anlaşılamayan durumlarda bu cihaz hata uyarı verebilmektedir. Bu akıllı sensörün en çok verdiği uyarı olan Mercedes Radar Sensörü Kirli Uyarısı, oldukça fazla can sıkan bir durumdur. O yüzden bu yazımızda detaylı olarak neyden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini açıklayacağız.

Mercedes Radar Sensörü Kirli Uyarısı alıyorsanız bunun karşılığı radar sensörünün olduğu bölgeyi temizlemenize işaret etmektedir. Fazlasıyla açık olan bu problem eğer ki temiz olduğu halde devam ediyorsa aracınızın farklı bir bölümünde daha radar sensörü yer alabilir. O yüzden araç kullanım kılavuzundan radar sensör yerlerine bakarak kontrol etmeli, atladığınız yer varsa o bölgeleri de silmelisiniz.

Radar sensörünün kirli uyarısı vermesine neden olan bir diğer şey ise sensör iç kısmına su kaçma ihtimalidir. Bu sorun büyük masraflara yol açabileceği için kendi başınıza hareket etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Mercedes Teknik Servislerine giderek yardım almalı, sensör kontrollerini yaptırarak tamir ettirebilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön