Opel Akü Tasarruf Modu Etkin Ne Demek?

Opel Astra başta olmak üzere çoğu modelinde aküyü korumak adına ilginç bir özellik bulunuyor. Ancak bu özellik bazı zamanlarda başınıza bela olabilir. Aracınızı bir sebepten uzun süredir kullanmıyor olabilirsiniz. Ya da soğuk havalarda akünün verimi son derece düşmüş olabilir. İşte bu durumlar için akü tasarruf modu özelliğini Opel araçlarında aktif olarak kullanmaktadır.

Akü tasarruf modu etkin demek, aracınızda akünün kendini korumak amacıyla kullanılan ve hiçbir şekilde enerji vermemesine sebep olan bir modu ifade eder. Normal şartlarda bu modu araç menüsünden sizin aktif etmeniz ve kullanmanız gerekir. Ancak çok nadir durumlarda aracın ekranında bu uyarıyı görürsünüz ve araç çalışmaz. Böyle bir durum yaşadığınız anda voltaj son derece düşmüş, akü deşarj olmuş anlamına gelmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınız anda;

  • Aküyü takviye ederek çalıştırmayı deneyin,
  • Kısa bir süre içerisinde aynı hatayı alırsanız şarj sistemini kontrol ettirin,
  • Araca son zamanlarda eklenmiş bir elektronik donanım var mı? Kontrol edin.

Bu aşamaların hepsini dikkatli bir şekilde kontrol ettiğiniz anda sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Yapılan çalışmaların hiçbiri işe yaramaz ise akü ömrünü tamamlamış ve değişmesi gerekiyor anlamına gelebilir. Opel markalı aracınızın garantisi bulunuyorsa, yetkili servise başvurun. Aksi takdirde aracınız garanti dışı kalabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön