Otomatik Far Sensörü Sonradan Takılır mı?

Otomatik Far Sensörü, normal olarak, geçici veya bir anlık girilen karanlık ortamlarda arka farların çalışmasına yardımcı olan bir araba asistandır. Bu asistan sadece karanlık ortamda değil sabahları veya olduğundan fazla ışığa maruz kalan aracın farlarını da otomatik olarak kendi kendine kapatır. Günümüz araçlarında ortaya yeni çıkmasıyla bilinse de araç içerisinde yaptığı tasarruf onu öne çıkaran özelliği arasındadır.

Aracınızı satın aldıktan sonra Otomatik Far Sensörü takmak istiyorsanız bu mümkündür. Lakin taktırdığınız kişinin işinde oldukça uzman olması gerekmektedir. Oldukça zor bir işlem olduğu için satın almış olduğunuz Otomatik Far Sensörü parçasının da ortada heba olmaması için Tiryaki Oto olarak sizlere hizmet sağlayabiliriz. Fallow Me, Far Sensörleri ve bunlar gibi çeşitli Elektronik malzemeler için bizimle Whatsapp hattımızdan hemen iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Far Sensörü Neden Kullanılmalıdır?

 • Aracınızı kullandıktan sonra anlık bir dalgınlık ile motoru söndürdüğünüzde farlar açık kaldıysa otomatik olarak kapalı moda geçer.
 • Aracın kontağı açıkken farlar tamamen sönük kalır. Araç çalışmaya başlandığında ise açık hale gelir.
 • Arabanızı uzak bir konumdan kilidini açtığınızda farlarını otomatik olarak kontrol edebilirsiniz.
 • Follow Me özelliği sayesinde aracı kilitlediğiniz zaman kısa bir süre kadar daha farlar yanık kalır.
 • Havanın karanlık olduğunu veya aydın olmayan bir ortama girildiğini sezen Otomatik Farlar direkt olarak yanmaya başlar.

Bütün bu özellikleri aracınızda rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız Tiryaki Oto ile Whatsapp hattından iletişime geçerek Otomatik Far Sensörünü deneyimleme şansı yakalayabilirsiniz.

Otomatik Far Sensörü Nasıl Çalışır?

Otomatik Far Sensörü, aracınızı ilk satın aldığınız zaman veya sonrasında aracınıza taktırarak rahat bir kullanım sağlamakla görevli akıllı sistemdir. Bu sistemde araç karanlık veya aydınlık herhangi bir konumdayken Otomatik Far Sensörü kendi kendine farların hangi konuma geleceğini ayarlar. Otomobilin ön camının alt kısmına yerleştirilen sistemde camdan geçecek bir biçimde Kızılötesi Işık yollanarak çalışmaktadır. Bu sensör çoğu zaman üretildiği yerde ayarlansa bile sürücüler kendi isteklerine göre de ayarlarını yapabilmektedir.

Akıllı ve tam otomatik olan bu asistandan yararlanmak istiyorsanız Whatsapp hattımızdan hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz boş!Mağazaya dön