Piç Motor Şahin Ne Demek?

Önceki makalelerimizde araçların motor tiplerinden çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bilgi Bankası bölümümüzü binlerce özgün makale ile doldurmak suretiyle Türkçe en büyük otomobil blog kaynağı olmayı hedeflediğimizden dolayı Tofaş Şahin araçlarla ilgili yalnızca arızaları değil, bununla birlikte kullanılan ilginç terimlerden de bahsetmek istedik. Bu makalemizde sizlere “piç motor” veya düz motor olarak tabir edilen Şahin modellerinin diğerlerinden ne gibi bir farkı olduğundan kısaca bahsedeceğiz.

Piç motor Şahin demek, motor olarak Tempra model araçlarda kullanılan parçanın aynısının kullanılması anlamına gelmektedir. Yani diğer modellerinden tek farkı motorudur. Donanımsal ya da görünüş olarak hiçbir farkı yoktur. Bu sebepten dolayı bu türden bir araç alacağınız zaman tek karşılaştırmanız gereken etmen de bu olmalıdır.

Sonuç olarak, Tempra motoru ne kadar daha iyi/kötü bir performans sergiler bir tartışma konusu olmakla birlikte artık bu terimi etrafınızda duyduğunuz anda ne anlama geldiğini merak etmeyeceksiniz. Aracınızın marka ve modeli her ne olursa olsun ayrılmadan önce sizleri elektronik, aksesuar mağazamıza davet ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön