Spor Direksiyon Muayeneden Geçer mi?

Daha önce kaleme aldığımız makalelerde muayene serisi ortaya çıkararak, muayeneden sizin için sorun teşkil edebikecek tüm detaylardan bahsetmiştik. Bu makalemizde ise kimilerine göre tartışmalı olan bir konudan bahsedeceğiz. Momo, Sparco tarzı spor direksiyon muayeneden geçer mi? Öncelikle bu konunun neden bir tartışmaya sebep olduğundan bahsedelim. Aracın iç aksamındaki kusurlar çoğunlukla hafif kusur olarak sayıldığından dolayı çoğu kişi bu parçanın da sorun teşkil etmeyeceğini düşünmektedir. Hatta spor direksiyon ile muayeneden geçtiğini iddaa eden insanlar da üzerine daha çok kafa karıştırmaktadır.

Şimdi bu konuya bir açıklık getirmenin vakti geldi. Spor direksiyon muayeneden geçmez. Ağır kusur sayılır ve büyük ihtimalle başınızı ağrıtacaktır. Tekrar randevu alıp, muayeneye gelmek ve orijinal direksiyonu bulup takmakla uğraşmanız gerekecektir. Geçtiğini söyleyenler ise çok nadiren gözden kaçan kontrol eksiklikleri sebebiyle bunu ifade etmektedirler.

Sonuç olarak aracınızın direksiyonu orijinal donanım olarak spor ise hiçbir problem yoktur. Ancak sonradan yukarıdaki kapak görselinde gördüğünüz türden bir direksiyonu monte ettiyseniz bariz bir şekilde muayeneden kalmanıza sebep olacaktır. Ayrıca sürüş güvenliğini de cidden etkileyebileceğinden dolayı yalnızca muayene için değil, normalde de ya orijinal kullanın ya da aracınıza gerçekten tam uyumlu bir direksiyon tercih ediniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön