Tam Bakımsız Akü Ne Demek?

Önceki makalelerimizde aküler hakkında çok çeşitli bilgileri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmıştık. Her ne kadar otomobillerde çok yüksek oranda jel akü kullanılsa da sektörde bununla ilgili elektronik ürünlerin beslemesinde ya da artık sıkça görmeye başladığımız elektrikli araçların içerisinde tam bakımsız akü kullanılmaya başlanmıştır. Biz de sizler için kısaca bunun ne anlama geldiğinden bahsedeceğiz. Jel aküler eski tip olarak görülüp, asit tehlikesinden dolayı çok dikkatli kontrol ve müdahale edilmesi gereken tip olarak bilinirler. Tam bakımsız akülerin ise isminden de anlaşılacağı gibi bir büyük avantajı daha vardır.

Tam bakımsız akü demek, kuru tip aküleri ifade eder. Diğer türde bulunan aküler gibi bakım gerektirmeksizin çok uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkündür. Bu sayede alanında güvenilir şekilde işini yapacaktır. İçerisinde asit jel yapısı yerine kurşun bulunur ve yoğunluk olarak çok daha fazla birimdedir.

Ancak önemli hatırlatmamızı bu noktada yapmamız şarttır. Madem bakımsız aküler bu kadar iyi bir şekilde çalışıyor, aracımız için kuru akü alalım düşüncesi yanlıştır. Aracınız ister ağır vasıta 24V ister 12V otomobil olsun Ah değeriyle birlikte yapı olarak da uyum sağlayan akü tipini almak zorundasınız. Sonuç olarak, her zaman hatırlattığımız gibi aracınız için en iyi olan en uygun olan yedek parçadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön