Tavan Lambası Muayeneden Geçer mi?

Önceki makalelerimizde TÜV Türk muayene standartlarına uygun olmayan durumlar hakkında çok detaylı bilgileri, siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmıştık. Yazı içerisinde ihtiyacınız olan bilgiyi edindikten sonra mağaza bölümümüzü ziyaret ederek, eksik elektronik ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Böylelikle muayene istasyonuna giderken şüpheye düşmenize de hiç gerek kalmaz. Ancak lafı fazla uzatmadan tavan lambası, iç lamba muayeneden geçer mi? Sorumuza cevap verelim ve konuyu kısaca sizler için özetleyelim.

Muayene denetimi esnasında ağır kusur sayılan en önemli faktörlerden olan aracın aydınlatma donanımı yalnızca sürüş güvenliğini ilgilendiren dış aydınlatmayı ilgilendirmektedir. Bu noktada tavan lambası ve diğer iç aydınlatmalar problem yaşatmayacaktır. Tavan lambası yanmıyor ise muayeneden geçer. Randevunuz esnasında dış aydınlatmadaki renk değişikleri veya arızalar sizin için sıkıntı olabileceğinden dolayı bu konuda hassas olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Özet olarak, aracınızın tüm donanımlarının eksiksiz çalışması sizin konforunuz ve aracınızın bakımı açısından önemli olsa da muayene açısından dert etmenize gerek yoktur. Rahatlıkla muayeneden geçmeniz mümkün olacağından yalnızca bu sebepteb dolayı muayenenizi geciktirip bir ampül, led yüzünden muayene cezasına maruz kalmayın.


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön