Toyota Auris Lastik Basınç Uyarısı Silme

Toyota Auris araçlarda çokça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ‘’Lastik Basınç Uyarısı’’ simgesinin devamlı olarak gözükmesidir. Genellikle sarı renkte yanan bu lamba, lastiklerinizin havasının eksik olduğunu gösterir ve hava basılmasını ister. Fakat bazı durumlarda sürücüler lastiğe hava basımı yapsa bile arıza kendiliğinden devam etmektedir. Sorunun çözümü olarak birkaç adım içerisinde halledebileceğiniz bu arızayı alt kısımda kalan paragraftaki yörüngelerden çözebilirsiniz.

Toyota Auris modellerinde lastik basınç uyarısını silmek için öncelikle sağ bölgede kalan torpidoyu açıyoruz. Torpidonun sol dış tarafında kalan bölgede ‘’Set’’ isimli düğmeye basıyoruz. Ardından arabayı çalıştırarak lastik basınç uyarısından tamamen kurtuluyoruz.

Toyota Auris araçların tamamında aynı şekilde çalışan sistem, farklı modellerde de değişiklik gösterebilmektedir. O yüzden bahsettiğimiz bölgede buton bulunmamaktaysa aracınızın kullanım kılavuzunda bulunan yerden detayları takip ederek kolaylıkla bulabilirsiniz.  Lastik basınç uyarısı sadece belirli işlemler yapıldığında çıkmamaktadır. Özellikle aracınızın stepne veya değişik arızaları bulunuyorsa da basınç uyarısı alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön