Toyota Corolla Anahtar İşareti Ne Demek?

Toyota Corolla araçlarda sürücüler farklı kavramlarla karşılaşarak neyden dolayı kaynaklandığını anlayamayabiliyorlar. Özellikle bu kavramlardan bir tanesi olan ‘’Toyota Corolla Anahtar İşareti’’ oldukça kafa karıştırıcı ve detaylı arızalardandır. O yüzden bu yazımızda sizlere net bir şekilde sorun hakkında bilgiler verecek ve nasıl çözüleceğini anlatacağız.

Toyota Corolla modellerde sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan Anahtar İşareti, aracın yağ değişim zamanının geldiğine yönelik bir işarettir. Karşımıza gelen bu uyarı işareti genel olarak ya uzun süreli yanar ya da kısa kısa yanıp sönmektedir. Aracınızda uzun bir süre içerisinde yağ değişimi yapmadıysanız ve bakıma götürmediyseniz bu işaretle karşılaşmanız oldukça normaldir.

Aracınızda gösterge panelinde yanan bu işaretten kurtulmak istiyorsanız öncelikle teknik servise ulaşmanız gerekmektedir. Burada araç yağı ve filtreleri teker teker değiştirilir ve ardından uyarı araç iç kısımlarından giriş yapılarak silinecektir. Uyarı silindikten sonra belirli periyotlarla tekrardan yaşayıp yaşamadığınızı kontrol etmeli, durumu sürekli kontrol altına almalısınızdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön