Toyota Corolla Check VSC Ne Demek?

Toyota Corolla, kullanım olarak her geçen gün popüleritesini artıran ve gelişmeye devam eden bir modeldir. Modelin çıktığı ilk günden bu yana kullanılabilirliğinin artması, sürücülerinde fazlasıyla dikkatini çekiyor. Detaylı bir iç dizayna sahip olan model bazı sistemler içerisinde farklı kavramlara sahiptir. Bu kavramlardan olan ‘’Toyota Corolla Check VSC’’ aslında anlaşılması kolay ve net bir sisteme sahiptir. Arıza olarak da bilinen bu kavramı yazımızda detaylı olarak açıklayacağız.

Toyota Corolla VSC, taşıt stabilite kontrolü olarak bilinmektedir. Aracın dinamikliğini sağlayan bu sistem, ‘’Chech VSC’’ şeklinde yanarak, bir arızanın yaşandığından bizlere söylüyor. Genellikle aracın iç bölümlerinde bulunan bu sorunu birkaç adım içerisinde çözebiliriz.

Toyota Corolla modellerde Check VSC arızasından kurtulmak için yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki VSC butonuna 2-3 saniye kadar basılı tutarak gösterge panelinde ışığın yanmasını beklemektir. Işık aktif hale geldikten sonra butona daha uzun bir süre sonra tekrar basılı tutarak sistemi çalışır hale getirebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu işlemle birlikte aracın VSC bölümünü sıfırlayabilir, daha rahat bir kullanım yaşayabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön