Toyota Corolla İmmobilizer Arızası Çözümü

Toyota Corolla modellerinde İmmobilizer, kısaca anahtar tanıma sistemidir. Sistem içerisinde anahtarın girmesi ve otomatik olarak tanınması sağlanmaktadır. Corolla otomobil modellerinde sık sık karşılaşılan İmmobilizer Arızası ise oldukça basit ve çözümlenmesi kolay işlemlerdendir. Hatayı çözmek için derlediğimiz belirtileri ve çözüm adımlarını alt kısımda kalan paragraftan okuyabilirsiniz.

İmmobilizer hatası Toyota Corolla modellerinde genel olarak su alması ya da aracın uzun süre kullanılmasından dolayı yaşanmaktadır. Sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman tedirginliğe kapılmayarak hareket etmeniz gerekir. Özellikle arabalarda hayati önem taşıyan sistemlerden olan İmmobilizer, arıza verdiği zaman birkaç adımı deneyerek çözebilmeniz mümkündür.

Bu adımlardan ilki olan şey, arabanın motor bölümünde kalan girişleri elektronik temizleme spreyi ile temizlemenizdir. Böylelikle İmmobilizer’e giriş yapan anahtar daha kolay bir şekilde okunacaktır. İkinci olarak ise sigorta kablolarının nem ya da oksitlenme yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmektir. Eğer ki bu bölümde sorun yaşanıyorsa teknik servisler tarafından kolaylıkla çözümü yapılır ve sorun ortadan kaldırılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön