Toyota Hilux Boya Kodu Nerede Yazar?

Toyota’nın pick up modellerinden bir tanesi olan ve ülkemizde çokça tercih edilen Toyota Hilux, genel olarak arazi yollarında kullanılmaktadır. Araç özellikleri gereği diğer markalara göre pek çok farklı seçenek ve mod içerebiliyor. Bu noktanın yanı sıra araçta bazı numaralar kolay bir şekilde konumlandırılarak sürücülere de kolaylık sağlanmak istenmiştir. Özellikle bu kodlardan bir tanesi olan boya kodu, Toyota Hilux sürücüleri için nerede olduğu konusunda kafa karıştırabiliyor. O yüzden bu yazımızda ‘’Toyota Hilux Boya Kodu Nerede Yazar?’’ sorusuna detaylı bir yanıt vereceğiz.

Toyota Hilux araç modelleri için boya kodu çıkış yılına göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak kapı söküşünün iç tarafında veya araç motorunun önünde kalan kaputun altında yer alabilmektedir. Bu iki farklı bölgeyi de kontrol ederek Toyota Hilux için boya kodunu bulabilirsiniz.

Kolay şekilde bulunabilen bu bölgede aracınız için kullanılan boya kodlarının rakamları yazmaktadır. Toyota için özellikle önemli olan kod, boyatma işlemi yapmak isteyen sürücülere kolaylık sağlamaktadır. Bahsettiğimiz bölgeler içerisinde boya kodunu bulamaz ve bulmakta zorlanırsanız direkt olarak Toyota Hilux kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön