Trafik Cezası KGYS Ne Demek?

Muhtemelen en az bir kez trafik cezası ile karşılaşmışsınızdır. Bu ceza radara girmek ya da trafik çevirmesi esnasında yazılmış olabilir. Ancak son yıllarda oldukça fazla artış göstermesine rağmen halen çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir ihlal tespit sistemi bulunmaktadır. KGYS ceza kesebilmektedir. Bunun açılımı Kent Güvenlik Yönetim Sistemi. Bu sistem aracılığıyla şehirde bulunan kameralarda emniyet kemeri, araç içerisinde tütün ürünleri kullanma gibi cezalar yazılmaktadır. Trafik cezası artık bu şekilde de karşınıza çıkabilmektedir.

Başta açıkladığımız özetten elinize gelen evrakta neden KGYS yazdığı hakkında ipucu elde etmiş olabilirsiniz. Trafik cezası KGYS demek, bu cezanın size anlattığımız sistem üzerinden yazıldığını ifade etmektedir. Diğer türden yazılan cezalar gibi itiraz etme hakkınız bulunsa da tahakkuk etmesi durumunda her ceza gibi resmi olarak ödeme yapmanız zorunlu olacaktır.

Sonuç olarak, trafik kurallarına uymanız sizin için her şekilde akıllıca olacaktır ve en önemlisi sizin ve çevrenizdekilerin güvenliğini sağlamaktadır. Ancak yalnızca cezadan kaçınmak için kurallara uyuyor iseniz KGYS sistemi varken işiniz çok daha zor görünüyor. Bu sistem üzerinden yazılan cezalara da yine e-devlet üzerinden detaylı olarak bakabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön