Trafik Cezası Tecil Kapsamında Ne Demek?

Önceki makalelerimizde trafik cezalarının ödenmesi ile ilgili terimlerden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise trafik cezası ve MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ile ilgili karşımıza çıkan; “trafik cezası tecil kapsamında” ibaresinden kısa bir şekilde bahsedeceğiz. Yine de her durumda borçlarınızı zamanında ödemeniz sizin için en akıllıcası olacaktır.

Tecil, kelime anlamı olarak geciktirmek anlamına gelmektedir. Bir borç tecil kapsamına girdiyse sonrası zamanda ödemenize sistem imkan tanıyor ya da borcunuza yapılandırma yapmışsınız demektir. Bu tür borçlar İVD (İnternet Vergi Dairesi) üzerinden ödenmektedir. Bu sebepten dolayı başka yerden borcu ödemeye çalıştığınızda birazdan bahsedeceğimiz sebepten dolayı hata ile karşılaşmanız mümkündür.

Borç Tecil Kapsamındadır Ödeme Yapılamaz Ne Demek?

MTV ve trafik cezası borçlarınız tecil edildiğinde, banka ya da e-devlet üzerinden ödenmeye çalışılırsa bu uyarı karşınıza çıkacaktır. Çözümü ise vergi dairesi üzerinden e-devlet bilgilerinizle giriş yaparak ödeme geçmektir. Bu şekilde borcunuzun tamamını ya da yapılandırdıysanız taksidini rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Yine de bir uyarı ya da hata ile karşılaşırsanız, fiziksel olarak nakil vasıtalar vergi dairesine gitmekten başka çareniz yoktur. İnternetten kartla ödeme şansınız olsa da gittiğiniz zaman yalnızca nakit ödeme yöntemini kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön