Trafik Cezası Tevdi No Ne Demek?

Önceki  makalelerimizde trafikte bir sebepten dolayı ceza yediğinizde karar tutanağı içerisinde karşınıza çıkabilecek terim ve tabirlerden çok detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu ceza tutanakları içerisinde Arapça’dan dilimize geçmiş bazı kelimeler olduğundan dolayı anlaşılması bir miktar daha zor olabilir. Ancak merak etmeyin, Tiryaki Oto olarak binlerce makale içerisinde tüm sorularınıza cevap vermek için yola çıktığımızdan dolayı tevdi no gibi değişik terime de kısaca cevap vermeye çalışacağız.

Trafik cezası tevdi no demek, cezanın kesinleştiğinde verilen karar numarası anlamına gelmektedir. Bu aşamadan sonra yine de itiraz mümkün olsa da e-devlet sistemi ya da bir bankacılık uygulamasından ödeme yapmak istediğinizde sizden mutlaka tevdi no isteyecektir. İlgili numaraya karar tutanağı fişi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eğer bu ceza fişini kaybettiysebiz ve tevdi numarasını bilmiyorsanız İVD (İnteraktif Vergi Dairesi) sistemine girerek cezanız eğer üzerinden birkaç gün geçti ve buraya yansıdıysa listelemeden görerek otomatik bir şekilde, bu tür detay bir bilgi girmeksizin ödemenizi yapmanız mümkün olacaktır. Ancak bu şekilde ceza indirimini geçirme ihtimaliniz bulunduğundan dolayı siz siz olun, elinizdeki karar tutanağını asla kaybetmeyin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön