Trafik Sigortası LPG Orijinal mi Ne Demek?

Ülkemizde kullanılan araçlarda gün geçtikçe LPG’li araçların tercih edilme oranları artmaya devam etmektedir. Sürücülere bambaşka avantajlar sağlayan LPG, bazı durumlarda sorunlarda yaşatarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunlar genel olarak belirli kavramlar üzerinde olan, basit ve anlaşılabilir türdendir. Tiryaki Oto olarak bizlere LPG alanında sıkça gelen sorulardan olan ‘’Trafik Sigortası LPG Orjinal mi Ne Demek?’’ sorusuna bugün detaylı olarak cevaplar vereceğiz.

Trafik sigortası bütün araçlardaki yakıt tiplerini sigortalamaktadır. Sigortası içerisinde LPG Orijinal mi ifadesi de bu alanda kendisini direkt olarak açıklar yani LPG’nin orijinal olduğunu belirtmektedir. Özellikle bir aksesuar olarak görülen LGP, araçlara takılır takılmaz sigorta şirketlerine bildirilmeli, söylenmelidir. Aksi taktirde olumsuz durumlar yaşanarak sigortanızı etkileyebilirsiniz.

LPG, son zamanlarda neredeyse her araç türünde kullanılarak tercih edilebilmektedir. Bünyesinde yer alan farklı özelliklerin aracı bu kadar etkileyebiliyor olması sürücülerin bu tarafa daha fazla ağırlık vermesine neden oluyor. Üstelik benzin fiyatlarının devamlı olarak artmasından dolayı LPG’yi tercih eden kişilerinde oranı artmaya devam etmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön