Tyre Puncture BMW Ne Demek?

BMW araçlarda en çok rastlanılan kavramlardan bir tanesi de ‘’Tyre Puncture’’ ifadesidir. Kavramın karşılığı Türkçe olarak ‘’Lastik Patladı’’ şeklinde geçer ve aracın lastiklerinde bir sorun olduğunu ifade etmektedir. Gösterge panelinde bu ifadeyi gördükten sonra direkt olarak aracınızı müsait bir yere çekmeniz, durdurmanız gerekiyor. Hemen ardından lastiklerin basınçlarını kontrol ederek sorun olup olmadığına bakmalısınızdır. Eğer ki lastiklerde patlama ya da büyük bir hava düşüklüğü mevcutsa lastiği beklenmeyen bir cisim patlatmış olabilir.

Tyre Puncture BMW arızasının yanı sıra lastik basınç sensöründe de arıza meydana gelmiş olabilir. Bu sensörde arıza olup olmadığını anlamak istiyorsanız lastik değişimi yaptıktan sonra bunu anlayabilirsiniz. Ya da direkt olarak aracınızı bilgisayara bağlatarak sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Tyre Puncture ifadesiyle karşılaşan BMW sürücüleri gösterge panelinde yazıyı gördükten sonra fazlasıyla endişelenebiliyorlar. Bu durum içerisinde sakin kalmanız ve olayları yönetebilmeniz oldukça önemlidir. O yüzden sakinliğinizi koruyamıyorsanız öncelikle sakin olmalı ardından bahsettiğimiz adımları teker teker uygulamalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön