Xenon Far Ruhsata İşlenir mi?

Bir değişiklik ya da özelliğin ruhsata işlenebilmesi için gerekli olan temel nitelikli tam olarak bilmediğimizden Google üzerinde yapılan arama terimleri arasında ‘Xenon Far Ruhsata İşlenir mi?’ şeklinde bir soru kalıbıyla karşılaştık. Bu soruya kısaca net cevap verelim.

Bir değişikliğin ruhsata işlenebilmesi için araç üzerinde, aracın niteliğini değiştirecek derecede büyük bir değişiklik olması gereklidir. Örneğin, motor değişikliğinde motor numarası değişeceğinden mutlaka ruhsata işlenmesi gereklidir. Ancak xenon far değişikliği bir nevi modifiye işlemi olduğundan ve aracın nev’i ve görünüşünü değiştirmeyeceğinden dolayı ruhsata işlenmesi mümkün değildir.

LED Xenon Ruhsata İşlenir mi?

Xenon ile LED Xenon farklı ürünlerdir. Xenon beyinli ve devreli eski tip olarak tabir edilen bir gaz türevi ile çalışan sistem iken LED ampüller direkt olarak muayeneden geçecek şekildedir. LED Xenon da ruhsata işlenmez. Ancak burada muayeneden geçme konusunda bir fark bulunmaktadır. Xenon farlar ağır kusur olarak sayılırken, LED Xenon far ampülleri muayeneden sorunsuz olarak geçmektedir (renkli olmadığı sürece).

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön