Yüksek Hızda Frene Basınca Titreme Neden Olur?

Yüksek hızda araç kullanmak bazı sürücüler için oldukça zevkli olan bir süreçtir. Heyecanı fazlasıyla yükselten bu yüksek hızda bazı zamanlarda olumsuz durumlar meydana gelerek araca zarar verebiliyor. Özellikle bunlardan bir tanesi olan yüksek hızda frene basınca titreme meydana gelmesi, çokça dikkat edilmesi gerekilen durumlardandır.

Aracınızı yüksek hızda kullanırken frene bastığınız zaman titreme meydana geliyorsa bu sorun büyük ihtimalle balatalardan veya fren disklerinden dolayı yaşanmaktadır. Balata bölümünde aracın fazla kullanılmasından dolayı yaşanan sorunlar, yüksek hızda titremeye neden olabilir.

Balata bölümünün yanı sıra fren disklerinde yapısal bir sorun yaşanması da bu soruna neden olan etkenlerdendir. Özellikle fren disk bölümüne sıcak su temas etmesi disklerin eğilmesine neden olacaktır. O yüzden aracı kullanırken yaşadığınız bir su kaçağı veya teması varsa disk alanını kontrol ederek sorunun olup olmadığına bakmalısınız. Araç kullanırken frene basınca titremeler meydana geliyorsa direkt olarak teknik servislere ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön